XIX Artur Adsoni nimelisele luuleetlusvõistlusele on oodatud videoklipid, kus lapsed loevad võrukeelset luulet koos (vana)vanematega – ülesvõtete saatmise tähtaeg on 27. oktoober (27.10.2020).

 

Kõige enam kuni 4 minuti pikkuse luulelugemise võib laps teha ka koos rühma- või klassikaaslase, õe või vennaga, vanema või vanavanematega, aga nõnda, et teise esitaja/teiste esitajate etlus ei oleks üle poole ehk 50 % esitusest. Muidugi on oodatud ka üksikesinejate luulelugemised.

 

Esitatav võib olla Artur Adsoni luuletus või ükskõik kelle teise autori – nt ka lugeja enda kirjutatud – võrukeelne luuletus. Video peal peaks olema (korrakski) ka lugejate näod, aga seal võib olla ka muud – nt kui loetakse luuletust sügisvärvides loodusest, siis võib vahepeal ka sügiskirevate lehtedega puud näidata jms. Soovitav on hoida telefoni filmimise ajal horisontaalasendis.

 

Klipi võib üles laadida enda jaoks meelepärasesse keskkonda (YouTube vms), aga klipi linke ootame hiljemalt 27. oktoobrini e-postiga aadressi tiia.allas@wi.ee või allas.tiia3@gmail.com peale.

 

Klippe hindab žürii eesotsas näitleja Lauli Otsariga ja kõigeparemaid esitletakse võro keele nädälal 2.-8. novembril nt Võru Instituudi YouTube’i kanali kaudu – klipi võistlusele saatmine tähendab ka ühtlasi, et ollakse nõus oma luulelugemise avaliku esitamisega.

 

Hindamine toimub neljas vanusegrupis: lasteaed-I kl, II-IV kl, V-IX kl, X-XII kl. Kui lasteaialapsi ei tule esinema, on vanuserühmaks I-IV klass.

Head luuleugejad ja nende juhendajad/toetajad saavad auhinna.

 

Rõuge kihelkonnast Sännast pärit Artur Adsonile (1889-1977) pühendatud omakeelse loomingu ettekandmise mõte on meenutada esimest kavakindlat võrukeelset luuletajat ja tutvustada teistegi (kirjanike) võrukeelset loomingut.

Samuti on ilus kutsuda (vana)vanemaid üles tegema koos lastega pimedaks ja külmaks kiskuval sügisel midagi ilusat ja hingesoojendavat iseenda ja omakandi kultuuri heaks.

 

Kõike võib julgesti juurde küsida meililt tiia.allas@wi.ee või tel

tel 569 16281.

 

Head luulelugemisindu,

 

Tiia Allas,

Võru instituudi projektijuht

 

 

 

 

Jagamine