VÕROKÕSÕ VÄLLÄKUTSÕ mäng aitab kaasa võro keele kasutamisele igapäevaelus ja toimub 22.10.-8.11.2020.
Mänguväljal on 16 lihtsat ülesannet-väljakutset, mis on seotud võro keelega. Täida neist niipalju, kui saad!
Paberile trükitud mängu leiad 22. oktoobri Uma Lehest ja saad välja  trükkida pildifaili ka SIIT. 

Pärast väljakutsete täitmist võid mängulehe:
– täita internetis: bingo.visitvoru.ee/vallakutso
– saata kirjaga Tartu tn 48, Võro 65609
– või saata mängulehe pildi e-postile wi@wi.ee.


Kõigi mängijate vahel, kes hiljemalt 8. novembriks oma mängutulemused korraldajale  saatsid,  loositi 13. novembril välja mitmeid suuremaid ja väiksemaid auhindu.

Kokkuvõte ja auhinnad:

Koos võro keele nädalaga sai läbi mäng „Võrokõsõ välläkutsõ“, mis kutsus võro keele mõistjaid  täitma lihtsaid ning lõbusaid ülesandeid, mis näitavad, et igaüks saab võru keele kõnelemist harjutades oma keeleoskust parandada.

Mängijaid, kes endast teada andsid, oli 100 kanti, aga kuulda on, et paljud tegid ülesandeid ka lihtsalt oma rõõmuks ilma tulemusi ära saatmata. Sotsiaalmeedias meeldisid inimestele ülesanded „kõnõlõ vai postita üts nali vai lugu võro keelen“, „tii üts võrokeeline silt nt ussõ, purgi vms pääle“ ja „tii uma poodinimekiri võro keelen“. Oma vastused Internetis ära saatnute lemmikud olid „otsi Youtube’ist üts võrokeeline laul ja laula üten!“, „oppa kinkalõgi selges 5 sõnna võro keelen!“ ja „kirota kinkalõgi kiräkene vai sõnnom võro keelen!“.

Mängu auhindadeks olid raamatud, kalendrid, kleepsud, märgid ja Vana-Võromaa söögikraam, mida lahkelt andsid Ilumäe, Loona, Nopri, Taalbergi ja Villagu talu, Urvaste Külade Selts, Kalveti mesi, Uma Mekk, Võrumaa Talupidajate Liit, Võrumaa Arenduskeskus, Võro Selts VKKF ja Võro Instituut.

 Auhinnasaajad on: Aare, Aasa Liiv, Ago, Aime Zirk, Aira Juhanson, Aiva Ladva, Andrei Samoldin, Annely Toomeoja, Edik Juhanson, Einar Mikson, Eliisabet Raju, Elve Veemees, Ene Raudkats, Erki Kukk, Estra Kink, Eve Vaigu, Heli Viks, Heljo Saar, Iiri Saar, Ilona Uusmaa, Jüri Kõiv, Kadri Moppel, Kaire Järvpõld, Kaire Koch, Kait Kabun, Kaja Lattu, Kaja Linder, Karin Laiv, Karl-Andres Pahva, Karolin Ossip, Kati Taal, Keissi Päevalill, Kelly Eensoo, Kersti Leit, Kertu Pehlak, Kristi Jurask, Kärt-Kristiin Jaagu, Kääpä kooli 2. klassi tütrigu, Kääpä kooli 2. klassi poisi, Külli Kolodinskaja, Lauli Otsar, Lauri, Lauri Oja, Lea Toom, Liina Selter, Maia Päevalill, Maire Paluveer, Maivi Pill, Malle Vissel, Margit Õkva, Marit Külv, Mati Jänes, Rosalia Virga, Sirje Haabmets, Sirle-Merle Palo, Urve Hussar, Viiu Kornel, Viive Must, Visseli pere ja Ülle Jõesalu.

Kõigi avvuhinnasaajatega võetakse ühendusti!

Kuigi auhinnamäng sai otsa, jääb mäng Internetilehel bingo.visitvoru.ee/vallakutso mängmiseks alles, nii et kõik, kes võru keele nädala ajal mängida ei jõudnud, saavad seda teha edaspidigi.

Lisainfo: Triinu Laan, tel 533 22 153 ja triinu.laan@wi.ee.