Võro keele agent on julge inimene, kes oskab võro keelt ja on valmis võro keele nädalal 1.-7. novembril 2021 julgustama ka teisi rohkem võro keelt kasutama. Agent võib oma tööd jätkata ka peale võro keele nädalat, kui tal hoogu ja indu jätkub.

Keelekõnelemise innustajad-julgustajad on  ametinimetusega VÕRO KEELE AGENT.

Kui tahad agendiks hakata, anna endast teada SIIN.

Enda nähtavakstegemiseks saab agent endale osta rinnamärgi ja peagi tulevad e-poodi Uma Puut müügile ka võro keele kõnelemise sõnumitega kotid. 

Agendi ametirõivaks on sel aastal pikkade käistega T-särk, mida sai ette tellida  kuni 12. oktoobrini.

Veel saab tellida üksikuid suurusi agendirõivast, vaata täpsemalt umapuut.ee

T-särgi rinnal on kiri „VÕRO KEELE AGENT 002“ ja seljal on kiri „ Kiildke vai är – ma iks kõnõlõ!“

Uma Poest saab osta sõnumitega märke.

Ettetellitud T-särgid ja märgid saavad agendid  kätte alates 28. oktoobrist tööpäevadel Võru Instituudist ( Tartu 48, Võru) või e-poe tellimuses näidatud pakiautomaadist (võib minna mõni päev kauem).

 

Lisainfo Triin Toomelt  telefonil 5348 6982

või e-postiga: vorokeeleagent@wi.ee

 

Agentide värbamise idee sai alguse eelmisel aastal. Eesmärgiks on, et  võro keele nädala ajal oleks võro keelt rohkem kuulda igal pool – et seda kõneldaks kodus, tööl, koolis, huviringis, avalikult üles astudes jne. Agendiks võib ennast üles anda igaüks, kes oskab ja julgeb võro keelt rääkida.

Ei ole oluline, kas agent töötab sel ajal paljude inimeste ees, oma väikeses töökohas või päris kodus. Teistele eeskujuks olla saab ka näiteks telefoniga kõneldes või sotsiaalmeedias võro keeles suheldes.

Esimesene agent  nr 002 on Aapo Ilves:

Pilt: Jan Rahman

 

Jagamine