Keelekorpus
Võru ja seto keelekorpus
Vastutav isik: Sulev Iva
Asutus: Võru Instituut
Füüsiline asukoht: Võru / Tartu
Märksõnad: lingvistika; keeletehnoloogia; keeleressursid; keelekorpused; võru keel; seto keel
Seotud teadusvaldkonnad
ETIS VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur
ETIS ALAMVALDKOND: 2.6. Filoloogia ja lingvistika
CERCS VALDKOND: H350 Keeleteadus
FRASCATI MANUALI VALDKOND: 6.2 Keeled ja kirjandus
Annotatsioon
Teaduskollektsiooni kirjeldus ja põhirõhk
Korpus sisaldab võru- ja setokeelseid tekste ning koosneb mitmest allkorpusest: – Võru ajakirjanduskeele ehk ajalehe Uma Leht korpus – Seto ajakirjanduskeele ehk ajalehe Setomaa korpus – Võru ja seto ilukirjanduskeele korpus – Võru keele rööpkorpus – Võru ja seto suulise keele korpus Kõik allkorpused on vabalt ligipääsetavad ning integreeritud võru-eesti-võru veebisõnaraamatuga (https://synaq.org), mille korpuste sektsioonist saab teha neist kõigist otsinguid. Vaid suulise keele allkorpus, mis sisaldab põhiliselt võru- ja setokeelseid spontaanseid argivestlusi on kinnine ning ligipääsetav ainult teadustööks.
Ajalugu
Korpuse loomisega on alustatud Võru Instituudis riikliku programmi Eesti Keeletehnoloogia toel 2011. aastal. Järgnevatel aastatel on korpust pidevalt täiendatud. Korpuse algaegade kohta loe lähemalt siit.
Kasutamine ja koostöö
Kirjaliku keele korpused on avatud kasutamiseks kõigile huvilistele. Suulise keele korpus on mõeldud kasutamiseks eelkõige keeleuurijatele. Korpus on loodud ja seda arendatakse Võru Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös.
Säilikud
TÜÜP: elektrooniline kogu
HULK: 8400
ÜHIK: andmefail
KIRJELDUS: Võru kirjakeele tekstikogu; suulise võru ja seto keele salvestised, litereeringud.
Seotud projektid
Jagamine