(Kava täiendatakse.)

* 3. novembril kell 11.05 kuula Vikerraadiost „Mnemoturniiri”, kus Marju Kõivupuu loeb ette võrukeelse küsimuse!

* Kogu nädala jooksul saavad keelehuvilised teha veebis viktoriini, mis tutvustab eesti ja võru keele eksitussõnu. Lingi leiab Võru Instituudi kodulehelt ja Facebooki lehelt.

* Esmaspäevast reedeni kell 11.30 ja 22.30 saab kuulata Vikerraadiost järjejuttu: Jaan Kaplinski uut raamatut „Latsepõlve suve“ loeb Ago Soots.

* Kogu nädala jooksul on Sten Teppani ja Andres Oja saated Vikerraadios tavapärasest võrukeelsemad.

* 4. novembril kell 16.30 on Vikerraadios Andres Oja saates külas võru juurtega Tuulikki Bartosik koos oma uue plaadiga „Torm veeklaasis“.

* 6.–10. novembrini kõneldakse Kreutzwaldi muuseumis külalistega võru keeles.

* 4.–8. novembrini peetakse Karilatsi vabaõhumuuseumis mardinädalat. Lasteaialastele ning põhikooli esimese ja teise astme õpilastele tutvustatakse võru keeles mardiajakombeid, lauldakse Põlva kihelkonna jt Lõuna-Eesti laule. Vajalik eelregistreerimine. Lisainfo: tel 5801 8601 (Marge Luude).

* 4.–8. novembril orienteerumismäng Karilatsi vabaõhumuuseumis. Põhikooli vanema astme ja gümnaasiumiõpilased saavad muuseumi territooriumil võrukeelset maastikumängu mängida. Vajalik eelregistreerimine. Lisainfo: tel 5801 8601 (Marge Luude).

5. novembril
Kell 18 kirjandusõhtu ja kontsert Tartu Kirjanduse Majas. Kauksi Ülle ja Maali Kahusk räägivad oma värskest luulekogust „Paralleeluniversum“. Baaba ja Ka esitab kava uutest lauludest Kauksi Ülle sõnadele.

Kell 16.15 Vikaraadion päälenakkavan Oja Andresse saatõn omma küläliisis Kalkuni Mari ja Rahmani Jan, kiä kõnõlõsõ laulukonkursist „Uma Laul“.

Kell 19.30 Tuulikki Bartosik Viljandi Pärimusmuusika Aidas: lamamiskontsert „Torm veeklaasis“.

6. novembril
Kell 11 II–VII klassi õpilaste võru keeles ettelugemise päev „Kullõ, ma loe sullõ!” Põlva keskraamatukogus. Lisainfo: tel 525 3215 (Kaile Kabun).

Kell 11 ja 13 tutvustatakse Kreutzwaldi majamuuseumis Mino Võromaa sarja 30. kogumikku ja Joosep Sepa piltide näitust „Tsõõrikväeline“. Loetakse ette laste võrukeelseid jutukesi. Võru sõnade tundmise viktoriin ja pildi joonistamine. Näitus jääb lahti kuni 30. novembrini. Lisainfo: tel 782 1798, Aimi.Hollo@wi.ee.

Kell 18 muusikalis-kirjanduslik õhtu „Keelega-meelega kavvõndalõ jõvvat“ Parksepa lasteaia saalis: musitseerib Mari Kalkun ja oma võru-eestikeelseid lasteraamatuid tutvustab Triinu Laan.

Kell 19 Tuulikki Bartosik Tartu Erinevate Tubade Klubis: kontsert „Torm veeklaasis“, külalisesineja Villu Talsi.

7. novembril

Kell 8.35 ühineb Vikerraadio hommikuprogrammi saatejuhtidega ka Ain Mäeots ja keegi veel ei tea, mis Vikerhommikust välja tuleb.

Kell 11  ja 13 Kreutzwaldi võrukeelse muinasjutu kuulamine heliplaadi pealt Kreutzwaldi majamuuseumis. Valik: „ Kuuvalgõl vihtlõja neitsi“, „Vaeslatsõ jahvõkivi“, „Väkev vähk ja ahnõ naane“. Pildi joonistamine. Lisainfo: tel 782 1798, Aimi.Hollo@wi.ee.

Kell 18 uute võrukeelsete laulude võistluskontsert Uma Laul IV Mooste folgikojas. Pilet maksab Piletilevis 5 eurot, kohapeal topelt. Kae mano: www.umapido.ee.

Kell 19 Tuulikki Bartosik Võrus Stedingu majas: kontsert „Torm veeklaasis“, külalisesineja Villu Talsi.

8. novembril
Kell 11 ja 13 tutvustatakse Kreutzwaldi majamuuseumis pilteepost „Kalõvipoig“ ja loetakse seda ühiselt ette. Lisainfo: tel 782 1798, Aimi.Hollo@wi.ee.
Kell 13.30 uue võrukeelse Tähekese esitlus Võrumaa keskraamatukogu lasteosakonnas. Kõik huvilised on oodatud.

Kell 18 esitletakse Räpina loomemajas eesti- ja räpinakeelset raamatut „Räpina vald sõnas ja pildis“.

Kell 19 Tuulikki Bartosik Tallinna Erinevate Tubade Klubis: kontsert „Torm veeklaasis“.

9. novembril
Kella 9–14 on Võrus Uma Meki suurlaat, kus kaubeldakse kohaliku söögikraamiga. Laada üks kauplemiskeel on võru keel.

7.–10. novembrini saab Tallinnas mardilaadal võru keelt kõnelda: võrukesed näitavad seal suitsusauna- ja käsitöökaupu. Astu ligi ja tee kaupa võru keeles! Mardilaat toimub Saku suurhallis, võrukesed leiad üles Vana-Võromaa Käsitüü sildi alt. Rohkem infot: tel 554 1999 (Vilve Oja).

Võru keele nädal Räpina Ühisgümnaasiumis

  • võrukeelne lavastus 8., 9., 10., 11., 12. klass;
  • intervjuu 11. klass (video);
  • tõlge + koomiks (A. Ilvese luule)  7. klass;
  • võrukeelne kirjanduse tund 5., 6. klass (õp M. Alver ja M. Oper);
  • veebiviktoriin „Ütski tark ei sata taivast“;
  • 11. klassil külas vilistlane Aapo Ilves.

 

Jagamine