Jutukõnelemisvõistluse võitis Rõuge koolipoisi puugiteo-lugu

 

Juhan Jaigi nimelise III jutukõnelemisvõistluse kõige paremaks tunnistas hindamiskogu Rõuge Põhikooli õpilase Artur Trummi video, kus ta räägib Henn Kalkuni loo „Kuis ma puuki tei“.

„Artur oli oma rolli otsekui elukutseliselt sisse elanud – paigas olid nii rääkimise tempo, helikujundus, kostüümivalik – kõik,“ tunnustas hindamiskogu esimees, Von Krahli teatri näitleja Markus Truup. Temaga koos vaatas võistlusele esitatud 8 videot üheksa erineva jutu ja 14 esitajaga Võru instituudi võru keele ja kultuuri spetsialist Triin Nagel, kes sõnastas igale juturääkijale tunnustuse.

„Selle jutuvõistluse võitjad on kõik, iseäranis võru keel ja kultuur,“ ütleb Võrumaalt pärit näitleja Markus Truup oma kokkuvõtvas videos https://www.youtube.com/watch?v=3DqvVjZuvq.  „Kes oli rohkem tööd teinud heliga, kes montaažiga, kes kostüümiga, aga ma nägin paljudes enda tuleviku-kolleege, kellega koos teha kas filmi, raadioteatrit või näidelda.“

Rõuge Põhikooli 1. klassi õpilase võidutööd juhendasid Anneli Nagel ja Janek Trumm.

Hindajatel jagus eripreemiaid kõigile videotele.

Haanja Kooli õpilased Liisbet Rõõmusoks ja Märt Viidu said hea selge esituse ja keele eripreemia. Nad kõnelesid ühes videos kahte erinevat lugu, aga esitusele oli antud lavastuslik Jaigi-loominguga olemise raam. Haanja õpilasi juhendas Kersti Leit.

Võru Kreutzwaldi kooli õpilane Joonas Koreinik sai paigavaimu nähtavaks-kõnelemise eripreemia, teda juhendasid Helena Linnamäe ja Kadri Koreinik.

Raadioteatri eripreemia pälvisid Hargla Kooli õpilased Robert Truks, Siim Järve ja Mikk Järve koos õpetaja Urve Suleviga, kes oli võru keelde kohandanud Tiia Toometi jutu “Ahvipoeg, kes ei tahtnud areneda” (“Arotaminõ elo üle”).

Kokkumängu eripreemia said Marten Kinna ja Friida Volman Kääpa koolist, neid juhendas Jana Kähr.

Ilusa ja selge juturääkimise eest sai tunnustuse Mõniste Kooli õpilane Ralf PiirjõeMarleen Länik pälvis ilusa võru keele eriauhinna. Mõniste kooli lapsi juhendas õpetaja Asta Pazuhanitš. Julguse ja mängulusti eest said kiita Parksepä Kooli õpilased Laura Potter ja Kerdo Murde, keda juhendas õpetaja Ene Kärg.

Kõiki võistlusele esitatud töid saab vaadata Juhan Jaigi nimeliselt kanalilt https://www.youtube.com/channel/UCx1AmakVosBwH3Rehv_ENvQ/videos

Võru Instituut tänab kõiki õpetajaid ja lapsevanemaid, kes selle ettevõtmisega kaasa tulid ja väljendab suurt tänu Eesti Kultuurkapitali abiga täidetud kingikottidega.

 

 

Täpsem info:

 

Tiia Allas, Võro Instituudi projektijuht, 5691 6281

Triin Nagel, Võro Instituudi võro keele ja kultuuri spetsialist  5531 700

 

 

 

 

 

 

Jagamine