Eesti telekanal Kidzone alustab homme maailma ühe populaarsema lastesarja “Põrsas Peppa” näitamist võru keeles.

Alates 24. maist on iga päev kell 16.45 eetris “Põrsas Peppa” sama osa esmalt võru, siis eesti keeles. Sarja on tõlkinud Mariko Faster Võru Instituudist ja tegelastele annavad hääle näitlejad Hilje Murel ja Tarmo Tagamets.

“Meile teadaolevalt on see ajaloos esimene kord, kus rahvusvaheliselt tuntud lastesari helindatakse võru keelde ning seda üleriigilises telekanalis iga päev vaadata saab”, ütles telekanali Kidzone tegevjuht Regiina Eelmaa. “Eestis on ligi 75 tuhat võru keele oskajat ning see on väga tore võimalus kõige noorematel võrukatel oma lemmiktegelaste kaudu keelt õppida, kus iganes Eestimaa paigas nad ka elavad.”

“Põrsas Peppa” on Inglise lastesari, mida näidatakse enam kui 180 riigis. Selle peategelane on nappide vahenditega, aga väljendusrikkalt joonistatud väike põrsatüdruk Peppa, kes koos oma perekonna ja sõpradega ümbritsevat maailma, inimsuhteid ning olulisi väärtusi tundma õpib. See sari on korraga õpetlik, inimlik ja humoorikas.

Kidzone TV on Eesti lastekanal, mis on juba ligi seitse aastat maailma animasarjade paremikku heas eesti keeles näidanud. Kanal on nähtav kõigi peamiste televisioonilevi firmade võrkudes üle Eesti.

 

Lisainfo:

Regiina Eelmaa

Kidzone TV tegevjuht

telefon 5696 3228

regiina@kidzonetv.eu

 

Jagamine