Võru Instituut ja Kauksi Ülle korraldavad 23.-24. septembril kirjaniku 60. sünnipäeva puhul kahepäevase konverentsi, kus lisaks ettekannete kuulamisele saab vaadata kahte teatrietendust, uut luulekogu, tekstiilinäitust ja nautida piduõhtut.

Konverentsile tulijatel palume end kindlasti registreerida siin.

Väga vajalik on ette teada, kes soovib sõita tellitud bussiga.

Esimese päeva ettekanded (kava) algavad kell 14 Obinitsa külakeskuses. Kõnelevad Andreas Kalkun, Taive Särg, Renate ja Karl Pajusalu ja Ene Paaver, teemadeks Kauksi Ülle keeled, tema looming rahvaluule aspektist vaadelduna ja näitelooming.

Toimub Kauksi Ülle uue luulekogu „Vaest lätt üle“ esitlus.

Õhtul kell 17.30 on Obinitsa külakeskuses Kauksi Ülle ainetel valminud näitemäng „Kolm hinnapakmist“ Tallinna Võru seltsi näitetrupi Tungõl ja lauluansambli Liiso esituses.  Kell 19 etendub Seto ateljee-galeriis Kauksi Ülle „Nigu nõidus“, mida mängib Obinitsa Uus Teater.

Laupäeval, 24. septembril algusega kell 9.30 kõnelevad Heie Treier, Mare Kõiva, Mart Velsker, Ave Mattheus, Ott Kilusk, Hipp Saar, Urmas Kalla, Nele Reimann, Jaak Prozes, Hannu Oitinen, Marju Kõivupuu jt. Teemade hulgas on kirjandus, rahvaluule, kunst, võru keele olukord Nõukogude Eesti koolis, läänemeresoome keelte väljasuretamine, etnofuturism kui kultuurilise uuestisünni mõtteviis, Kauksi Üllega seotud mälestused  jpm.

Päeva lõpetab peoõhtu, kus esinevad Baaba ja Ka ning duo Kadri G. Laube ja Ago Niglas. Vahepeal näitab Ülle galeriis ainulaadset seto tekstiilikogu.

Konverentsi ettekannete osa ja Tallinna Võru Seltsi etendus toimuvad Obinitsa külakeskuses  (koolimaja), teised õhtused ettevõtmised Seto ateljee-galeriis.

Konverentsile jõudmiseks väljub 23. septembri hommikul kell 8 buss Tallinnast. Buss võtab rahvast peale ka Tartust  kell 10.30 ja Võrust kell 11.30. Kell 12 jõuab buss Obinitsa. Tagasi sõidab buss pühapäeva, 25. septembri hommikul. Ettekanded ja peoõhtu on osavõtjatele tasuta, kõik huvilised on oodatud.

Konverentsi „Kauksi Ülle 60“ mõlemast ettekandepäevast tehakse ka veebiülekanne, mille üheks kanaliks on Facebook.

Jagamine