Võru Instituut kuulutab välja Juhan Jaigi nimelise III jutukõnelemise võistluse, mille videote esitamise tähtaeg on 17. mail 2021. Võrukeelseid jutte on oodatud kõnelema noored lasteaiaeast kuni gümnasistideni, neile näitab selle ette Võrumaalt pärit näitleja Markus Truup (videolink allpool). Näitleja tehtud videot on õpetajatel hea jagada õpilastele praegusel distantsõppe ajal.

 

Mis aitaks meid praegusel raskel ajal? Kindlasti kaarnakivi – Võrumaa ühe suurema kirjamehe Juhan Jaigi loodud väekogumi sümbol. “Seo oll sõrmkübärä pikukõnõ kivikõnõ, aga õigõ sille ja pruumikadsinõ. Säändsit kivvõ om egän ruusahavvan külh ja külh,“, kirjeldan Jaik om jutus „Kaarnakivi II“.

 

Juturääkimisel on olnud ajast aega rahustav toime. Jutu võib laps kõnelda üksi, aga võib ka koos sõbra, õpetaja, juhendaja või vanavanemaga. Kui toredasti taolised ühistööd võivad õnnestuda, on näha Artur Adsoni-nimeliselt luulevõistluskanalilt https://www.youtube.com/results?search_query=sannatrubaduur.

 

Juturääkimine kestku kõige enam 5 minutit ja videolingi ühes tarvilike andmetega saab üles laadida siia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-wZNll3Ci2uCM_vWGir5UPBiN093HlRoNEMoP7NMFmZDTBA/viewform

Esitada võib ükskõik millise autori võrukeelse jutu, ette võib kanda ka enda loodut. Jutt peaks olema ikka pähe õpitud, mitte maha loetud. Vaadake, kuidas ja millise jutu räägib Von Krahli Teatri näitleja Markus Truup selles videos: https://www.youtube.com/watch?v=aRHq-jddgRE

Videot saab vaadata ka Juhan Jaigi nimelise jutukõnenelemise kanali kaudu: https://www.youtube.com/channel/UCx1AmakVosBwH3Rehv_ENvQ/videos

 

Töö võistlusele esitamisega annab tegija ühtlasi Võru instituudile loa juturääkimisvideot avalikult (internetis) levitada.

 

Jutuvestmisvõistluse mõte on meeles pidada Sänna mõisas sündinud Võrumaa kirjanikku Juhan Jaiki (1899-1948). Võro Instituut kiidab ja tänab Eesti Kultuurkapitali abiga kõiki vapraid jutukõnelejaid ja nende juhendajaid enne suurt suve.

 

Teavet jutukõnõmisvõistluse kohta saab

meililt kaarnaveski@gmail.com (Triin Nagel)

või tel 56916281(Tiia Allas).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jagamine