Võro keele agent on julge inimene, kes oskab võro keelt ja on valmis võro keele nädalal 2.-8. novembril 2020 julgustama ka teisi rohkem võro keelt kasutama. Agent võib oma tööd jätkata ka peale võro keele nädalat, kui tal hoogu ja indu jätkub.

Keelekõnelemise innustajad-julgustajad saavad endale „ametinimetuse“ VÕRO KEELE AGENT.

Enda nähtavakstegemiseks saab agent endale rinnamärgi ja sai osta omahinna eest ka ametirõiva. Ägeda pusa või T-särgi  sai kuni 15. oktoobrini  endale tellida Vana-Võromaa e-poest Umapuut.

Pusa rinnal on kiri „VÕRO KEELE AGENT 001“ (järgmise aasta agendid saavad numbriks 002). Pusa seljal on kiri „MA MÕISTA VÕRO KIILT. MIÄ OM SU SUPÕRPAVVÕR [ILMKISTUMALDA VÄGI]?“

Pusad ja T-särgid saavad agendid  kätte 30.-31. oktoobril Võru Instituudist ( Tartu 48, Võru) või e-poe tellimuses näidatud pakiautomaadist (võib minna mõni päev kauem).

Agentide kirjapanemise ja rõivaste tellimise viimane aeg oli 15. oktoober kell 12.00

PUSASID  JA T-SÄRKE  ENAM  JUURDE TELLIDA  EI SAA, aga mõned pusad on veel saadaval e-poes Umapuut.ee. 

Lisainfo Triin Toomelt  telefoni või e-postiga: 5120772, triin.toom@gmail.com.

 

Agentide värbamise idee sai alguse soovist, et võro keele nädala ajal oleks võro keelt rohkem kuulda igal pool – et seda kõneldaks kodus, tööl, koolis, huviringis, avalikult üles astudes jne. Agendiks võib ennast üles anda igaüks, kes oskab ja julgeb võro keelt rääkida.

Ei ole oluline, kas ta töötab sel ajal paljude inimeste ees, oma väikeses töökohas või päris kodus. Teistele eeskujuks olla saab ka näiteks telefoniga kõneldes või sotsiaalmeedias võro keeles suheldes.

Esimesed kolm agenti on Mari Kalkun, Marju Kõivupuu ja Contra.

Contra agendi ametirõivas:

   

Lisainfo:

Triin Toom
Võro Instituudi projektijuht
tel 5120772, triin.toom@gmail.com

või

Triinu Laan
Võro Instituudi projektijuht
tel 53322153, triinu.laan@wi.ee