• et
  • en
  • vo

2017. aasta konverents toimub oktoobri lõpus, on ühepäevane ja see peetakse Põlva talurahvamuuseumis Karilatsis. Konverentsi teemaks on „Ajaloolise Võrumaa asustus  ja haldusjaotus läbi aegade“.

Konverents on mõeldud aja- ja koduloolastele, kooliõpetajatele, omavalitsustegelastele, tudengitele ja teistele huvilistele.

Täpsem info:

e-post: wi@wi.ee,

Evar Saar (Võru Instituut)  ja Reet Roop (Põlva Talurahvamuuseum Karilatsis)

 

 

20 aastat läänemeresoome konverentse 

2016. aastal 27.–29. oktoobrini  toimus Võrus, kultuurikeskuses Kannel   läänemeresoome 20. konverents, mis heitis pilke läänemeresoome keele, kultuuri ja piirkonna minevikku ning tulevikku.

Fail konverentsi kavaga/ohjelma

Täpsem info:
e-post: wi@wi.ee,
tel +372 5289139 (Helen Plado)

 

Värviline logo halli taustaga2

Rahvusvahelise läänemeresoome konverentside sarja moodustavad  interdistsiplinaarsed konverentsid, mida Võru Instituut on koos Tartu Ülikooli ja teiste partneritega korraldanud juba 1996. aastast. Konverents on tuntud kui üks läänemeresoome ala foorumi olulisem sündmus, mis toob kokku eri riikide ja eri alade teadlased. Konverentsidelt alguse saanud väikeste keelte ja murrete revitaliseerimise koostöö aitab sellel alal tegutsejaid, andes uusi ideid, eeskujusid, näiteid probleemide lahendustest.

Vaata konverentside ajalugu